AKRİLİK NEDİR?

DuPont™ Corian®   LG Hi-Macs®  Samsung Staron®   Franke Solid Surface  Hanex Solid Surfaces

Akrilik Ürünler ( Dupont Corian, Lg Hi-Macs, Samsung Staron, Franke Akrilik ve Hanex ) (Solid Surface-Sert yüzey kaplama), güzellik, renk, ve derinlikten gelen yeniliktir. Güç ve beraberinde saflıktır, güvenilirliktir, performanstır. Ancak her şeyin ötesinde, Akrilik ürünler, bir esin kaynağıdır. Ek yerlerini belli etmemesiyle iç veya dış tüm alanların sınırsız seçeneklerle biçimini değiştirebilir. Akrilik Ürünler, onun eşsiz potansiyelini kullanan herkesin hayatını güzelleştirerek ve kolaylaştırarak, neredeyse her ortama kişilik katabilir. Akrilik Ürünler, her yerde, her amaç için ve geniş renk yelpazesiyle; tasarlama, keşfetme ve yaratma özgürlüğü sunarak hemen her şeye dönüşebilir. Uzun ömürlü, hijyenik, dayanıklı ve zarif, Akrili Ürünlerin 40 yılı aşkın süredir yaratıcı ve sanatsal zekaları serbest bırakan 3 boyutlu şekillendirilebilir bir yapısı vardır.

İÇERİĞİ

Akrilik Ürünler ( Dupont Corian, Lg Hi-Macs, Samsung Staron, Franke Akrilik ve Hanex ) ± 1/3 oranında akrilik reçinesi (PoliMetil MetAkrilat veya PMMA olarak da bilinir) ve ± 2/3 oranında doğal minerallerden oluşan masif, gözeneksiz, homojen bir yüzey malzemesidir. Doğal ana mineral, aluminyumun çıkartıldığı bir maden cevheri olan yerleri boksitten elde edilen Aluminyum TriHidrat’tır (ATH).

DAYANIKLILIK

Pazara çıktığı günden itibaren Akrilik Ürünler ( Dupont Corian, Lg Hi-Macs, Samsung Staron, Franke Akrilik ve Hanex ) hayatı kolaylaştıran son derece dayanıklı bir malzeme olma özelliğiyle kendini ispatlamıştır. Delamine olmaz ve günlük kullanım sonucu oluşabilecek aşınma ve yıpranmaya karşı koyar. Yoğun trafik alanlarının bir çok etkisine, kesiklere ve sıyrıklara dayanıklıdır. Akrili Ürünler mekanik, termal, elektriksel ve diğer yüzey özellikleri için test edilmiştir. 

HİJYENİK

Akrilik Ürüler ( Dupont Corian, Lg Hi-Macs, Samsung Staron, Franke Akrilik ve Hanex ), gözeneksiz bir malzemedir. Malzeme tamamen masiftir ve ek yerleri belli olmayacak şekilde üretilir, bu özellikler yüzeyi hijyenik kılar. Akrilik ürülerin  yüzeyleri bakteri ve mantar gelişimini önler. Akrili Ürünlerin  bağımsız bir laboratuvar tarafından uluslararası bir standart olan DIN EN ISO 846’ya gore hijyenik bir malzeme olduğu onaylanmıştır

ONARILABİLİR

Akrilik ürünler  ( Dupont Corian, Lg Hi-Macs, Samsung Staron, Franke Akrilik ve Hanex ) ile tasarlanan yüzeyler, hafif aşındırıcı deterjanlar ve bir ovma süngeri ile ilk günkü görünüşüne kolayca döndürülebilir. Örneğin, sigara yanıkları bu yöntemle kolayca giderilebilir. Hatalı kullanım ve kaza sonucu oluşabilecek hasarlar da çoğu zaman malzemeyi tamamen değiştirmeye gerek kalmadan yerinde onarılabilir.

ZARARSIZ

Akrilik ürünler ( Dupont Corian, Lg Hi-Macs, Samsung Staron, Franke Akrilik ve Hanex ), kimyasal olarak atıl ve toksik olmayan bir malzemedir. Normal oda sıcaklığında gaz emisyonu yapmaz. Yakıldığı zaman esas olarak Karbon Oksitleri serbest bırakır ve oluşan dumanın rengi çok açıktır ve halojenlenmiş zararlı gazlar içermez. Bu özellikleri sayesinde Akrilik Ürüler, havaalanı bankoları gibi uygulamalarla halka açık alanlarda, duvar ve çalışma yüzeyleri olarak hastane ameliyathanelerinde ve yoğun bakım odalarında ve yolcu gemilerinde yoğun olarak ve güvenle kullanılmaktadır.

MASİF

Renk ve dokular malzemenin derinlemesine aynı kalır ve aşınmaz. Akrilik Ürünler ( Dupont Corian, Lg Hi-Macs, Samsung Staron, Franke Akrilik ve Hanex ) masiftir ve delamine olmaz.

BELLİ OLMAYAN EK YERLERİ

Akrilik Ürünler  ( Dupont Corian, Lg Hi-Macs, Samsung Staron, Franke Akrilik ve Hanex )  ile tasarlanan uygulamaları yalnızca hayal gücünüz sınırlayabilir. Akrilik Ürünler yüzeyler için neredeyse sınırsız tasarım seçeneği sunarak ek yerleri belli olmayacak şekilde birleştirilebilir. Örneğin, uzun bankolar atölyelerde parça parça üretilerek montaj alanında birleştirilebilirler. Kenar detayları da daha kalın görünmesi için güçlendirilebilir

ISIYLA ŞEKİLLENDİRİLEBİLİR

Akrilik Ürünler ( Dupont Corian, Lg Hi-Macs, Samsung Staron, Franke Akrilik ve Hanex ), 2 ve 3 boyutlu tasarımlar oluşturmak için kontrollü ısılarda ahşap veya metal kalıplarda şekillendirilebilir. Kabartma efekleri de özel baskı teknikleri kullanarak yaratılabilir.

YARI SAYDAM

Akrilik Ürünlerin ( Dupont Corian, Lg Hi-Macs, Samsung Staron, Franke Akrilik ve Hanex )  yarı ışık geçirgenliği özellikle açık renklerde ve ince plakalarda oldukça dikkat çekicidir. Pek çok tasarımcı bu özelliği değişik uygulamalardaki aydınlatma efektlerinde veya lamba tasarımında kullanıyor. 

AHŞAP GİBİ İŞLENEBİLİR

Akrilik Ürünler ( Dupont Corian, Lg Hi-Macs, Samsung Staron, Franke Akrilik ve Hanex ) benzer gereçler kullanılarak ahşap gibi işlenebilir. Akrilik ürün imalatçılarının çoğu marangozluk dalında eğitim almış uzmanlardır

AKRİLİK ÜRÜNLERİN   BAKIMI

DuPont™ Corian®   LG Hi-Macs®  Samsung Staron®   Franke Solid Surface  Hanex Solid Surfaces

GÜNLÜK TEMİZLİK

Sıvılar Akrilik Ürünlerin  içine işleyemese bile üzerine dökülenleri hemen temizlemek yine de en iyisidir. Genellikle Cif veya Mr.Muscle gibi standart bir mutfak spreyi ile birlikte kullanılacak nemli bir mikrofiber bezin çoğu lekeyi çıkarması beklenir. Her zaman dairesel hareketlerle temizleyin.

Lavabolar
Haftada bir veya iki kez lavabonuza güzellik bakımı uygulayın: Normal yiyecek hazırlığından kalmış olan tüm katı ve sıvı yağ kalıntılarını bir deterjan veya sert yüzey temizleyicisi kullanarak temizleyin. 3/4 oranında çamaşır suyu ile 1/4 oranında sudan oluşan sıvı karışımı lavaboya püskürtün ve birkaç saat ya da bir gece bırakın. Maruz bırakma süresi en fazla 16 saat olmalıdır. Sabah olduğunda durulayın veya nemli bir bezle temizleyin. Böylece küçük bir çabayla lavabonuz tertemiz olur.

Mutfak tezgahları ve lavabolar
Genellikle standart bir mutfak spreyi ile birlikte kullanılacak nemli bir mikrofiber bezin çoğu lekeyi çıkarması beklenir.

İnatçı lekelerle başa çıkmak
Evlerde sık meydana gelen sirke, kahve, çay, limon suyu, boya, ketçap, kırmızı şarap veya sebze dökülmeleri için: Spesifik lekeler konusunda kullanım ve bakım rehberlik bilgilerindeki tabloya bakın.
Sert su pek çok alanda sorun olabilir ve zaman içinde kalıntı bırakabilir. Suyun sert olduğu bir bölgede yaşıyorsanız ve lekeleri çıkarma konusunda sorunlarla karşılaşıyorsanız, o bölgenin üzerine “Viakal” jel uygulayın, 2-4 dakika bekleyin ve daha sonra nemli bir mikrofiber bezle temizleyin. İkinci bir temiz mikrofiber bez kullanarak, o bölgeyi suyla iyice yıkayın.
Nemli bir mikrofiber bez ve hafif aşındırıcı bir temizleme ürünü kullanın 

Şunlara dikkat edin:

 • Isıl izler & yakıcıdır
  Sıcak tencereler için daima bir ısı koruma pedi, nihale (lastik ayaklı) veya koruyucu lavabo matı kullanın veya tencereleri soğuması için önce bir süre ocağın üzerinde bırakın. Asla sıcak tavaları, özellikle de döküm demir olanları doğrudan bir Akrilik  tezgahın üzerine veya lavabonun içine koymayın. Bu tür bir ısı herhangi bir yüzeye zarar verebilir
  Kaynayan sıvıları soğuk suyu açmadan doğrudan lavabolara dökmek Akrilik Ürünlerinize zarar verebilir.
  Daima ocağın üzerinde doğru boyutta bir tava kullanın ve onu ortalayarak yerleştirin. Dışarıya taşan bir tava çevredeki yüzeylere zarar verir.

 • Çizikler
  Tüm malzemeler gibi Akrilik Ürünler de  normal kullanım sonucunda hafif aşınma işaretleri meydana gelecektir:
  Asla Akrilik Ürünler  üzerinde kesme ya da doğrama işlemi yapmayın - bu çalışma yüzeyinin çizilmesine neden olur! Bunun yerine bir kesme tahtası kullanın.
  Koyu, ağır pigmentli renkler çizikleri, tozu ve normal aşınmayı daha açık ve dokulu renklere göre daha fazla gösterir. (Daha fazla ayrıntı için renk broşürümüze bakın).

 • Kimyasal Maddelerin Dökülmesi
  Tezgahlara zarar gelmesini önlemek için kazara dökülen güçlü kimyasalları (örn, boya çıkarıcı, fırça temizleyiciler, metal temizleyiciler, fırın temizleyicileri, metilen klorür içeren temizleyiciler, asit temizleyiciler, aseton bazlı oje çıkarıcılar, vs.) bol miktarda sabunlu su ile derhal temizleyin! Ojenin dökülmesi durumunda, aseton bazlı olmayan oje çıkarıcılar kullanılabilir ve daha sonra suyla yıkanmalıdır. Algılanmayan veya uzun süreli olarak kimyasallara maruz kalmak yüzeye zarar verebilir.

 • Anında Kaynayan Musluk Suları
  Her zaman kaynar suyu içine koymak için bir kap kullanılmalıdır, çünkü bu tür bir musluktan akan kaynar su Akrilik  lavabolarının içinde ve çevresindeki yüzeyin aşınmasına.


Ne olursa olsun, umutsuzluğa kapılmayın!
AKrilik Ürünler  özünde “yenilenebilirdir” çünkü, boydan boya sert ve homojendir. Ciddi çarpmalar, ısı veya kimyasal hasarlar dahil çoğu hasar genellikle tesiste eski orijinal pürüzsüz, hijyenik, sert yüzey bütünlüğünü tekrar kazanacak şekilde onarılabilir.

DuPont™ Corian®   LG Hi-Macs®  Samsung Staron®   Franke Solid Surface  Hanex Solid Surfaces

Rami Yeni Mahalle. Havuzbaşı Sokak. No: 15  Eyüp  İSTANBUL

yeditepeli_iletisim, corian,corian mutfak, corian mutfak tezgahi, dupont corian, corian banyo, corian banyo tezgahi, corian akrilik, dupont akrilik, corian renk, corian dupont, corian fiyat, dupont tezgah, corian lavabo, corian banko, corian nedir, corian dus teknesi, corian uygulamalari, corian mobilya, corian imalat, corian tamir, corian istanbul, ucuz corian, ucretsiz corian fiyat, corian renkler, corian nerede, corian gorseller, corian kuvet, corian banko kaplama, corian bar kaplama, corian desk, corian resepsiyon, lg hi-macs, lg tezgah, lg hi-macs mutfak tezgahi, lg mutfak tezgahi, lg mutfak, lg akrilik, lg tezgah, lg akrilik mutfak, lg himacs, lg himacs tezgah, lg himacs mutfak, lg himacs mutfak tezgahi, lg himacs banyo, lg himacs bayo tezgahi, lg banko, lg lavabo, lg kuvet, lg dus teknesi, lg hi-macs muftak, lg hi-macs mutfak tezgahi, lg hi-macs banyo, lg hi-macs banyo tezgahi, lg hi-macs banko, lg hi-macs lavabo, lg hi-macs dus teknesi, lg hi-macs kuvet, himacs, hi-macs,